fbpx
x

Şampuanlar ve ıslak mendiller evimizin temel ihtiyaçları içinde yer alıyor. İçerdiği kimyasallar sebebiyle cildimiz için tehlike oluşturabiliyor. Saçları daha yumuşak ve parlak göstermek için şampuanlarda kullanılan bazı maddeler cilde çok ciddi zararlar veriyor. Özellikle şampuanların fazla köpük sağlaması için kullanılan Sodium Laureth Sulfate (SLES), petrolden elde edilen sentetik bir kimyasal ajan olarak kullanılıyor.

Avrupa ülkelerinde kullanımı yasaklanan SLES ’li şampuanlar, Türkiye başta olmak üzere AB dışında kalan ülkelere ihraç ediliyor. Uzmanlar, özellikle ithal edilen şampuanlarda Sodium Laureth Sulfate (SLES) maddesinin olmamasına dikkat edilmesi gerektiğini belirtiyor.

Tehlike saçan ve kullanım ağı son derece geniş bir ürün de ıslak mendiller. Islak mendil üretiminin lideri Türkiye, bu ürünü dünyanın birçok ülkesine satıyor. Kullanım alanının yaygınlaşması, talebin yüksek olması sebebiyle ıslak mendillerde de ”merdiven altı” üretimin arttığını ifade eden uzmanlar; kontrolsüz üretimlerin her zaman insan sağlığı için risk oluşturduğu, ıslak mendil tercih ederken de TSE işaretinin aranması gerektiğini vurguluyor.

Pakette şişkinlik olmamasına özellikle dikkat edilmesi gerektiğini vurgulayan uzmanlar, “Şişkinlik gaz oluşumuna işaret eder, bu da mendillerin bakteri ürettiğini gösterir” diyerek dikkatli olunması gerektiğini belirtiyor. Farmasi Kozmetik ürünlerinde Sodyum Laureth Sülfat (SLES) ve benzeri Kanserojen Kimyasallar bulunmadığı için Bütün aileniz gönül rahatlığı ile kullanabilir. Ailenizin ve çocuklarınızın sağlığı için Farmasi Kozmetik Ürünlerini kullanın.

Farmasi Ürünlerine, üye olarak %30 daha indirimli alabilirsiniz. Üyelik için Online kayıt formunu doldurmanız yeterli.

Yorum yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.